Кримчане, покинувшие полуостров, требуют определить их правовой статус

Посмотреть позже
Вікна 22:00

Кримці, які покинули півострів і переїхали до материкової України, вимагають від керівництва держави визначити, який же в них правовий статус.

У Києві закінчується перший з’їзд вимушених переселенців із Криму. На ньому кримці створять координаційну раду і проголосують за резолюцію про звернення до перших осіб держави. Все, аби бодай якось полегшити життя утікачів із півострова.

«Это вопрос жилья, вопрос первоочередно трудоустройства, социальной защиты, социальной адаптации, вопрос по лечению людей», - каже Микола Подоляка, голова спілки вимушених переселенців із Криму.

Для цього на з’їзді розробили необхідні поправки до українських законів - щодо прав кримців, їхнього соцзабезпечення, визнання у світі, бізнесової діяльності і звичайно ж жител.

«В основном все проблемы бюрократического характера. Есть норма, что нужно сначала получить прописку, а потом все остальное. Где нам получить прописку, если у нас нет жилья?» - каже Ольга Скрипина, керівниця групи соціального забезпечення й освіти.

Підрахувати, скільки саме кримців виїхало з півострова на материкову Україну, складно - цифра коливається від 15 до 30 тисяч.
Комментарии (0)
Кримчане, покинувшие полуостров, требуют определить их правовой статус cмотреть онлайн